piatok 29. marca 2013

Recenzia na marcový MysteryBOX - prvú slovenskú krabičku krásy

Box ku mne dorazil už včera, no potrebovala som aspoň trochu času na spracovanie svojich pocitov, a tak Vám článok prinášam až dnes. Okrem objektívnych obkecávačiek by som Vám rada ponúkla aj moje dva (klasicky schyzofrenicky) subjektívne pohľady na celý tento počin. Bohužiaľ sama si nie som istá kde je pravda...

Prvá edícia MysteryBOXu mi tak nejak ušla a o jeho existencii som sa dozvedela až z recenzií. Chválabohu, pretože ak by som to zistila skôr, pravdepodobne by som neodolala, objednala si ho a jednoznačne bola sklamaná. V prípade tejto marcovej krabičky zverejnil tím MysteryBOXu na svojej facebookovej stránke "tipy" na to, čo bude v aktuálnom vydaní. Najväčším lákadlom bol lak China Glaze, ktorý málokedy zoženiete za cenu pod 5eur, čo sa dosť blíži cene celého boxu pre blogerky, ktoré si krabičku objednávajú prvý krát.  Keďže patrím do tejto skupiny a zaujala ma aj zvyšná "ukážka" krabičky, rozhodla som sa dosť rýchlo a box objednala. E-mail o prijatí objednávky som dostala 18. , o odoslaní 27.marca. Zásielky posielajú hromadne, takže nemáte šancu vidieť celý obsah vopred a podľa toho sa rozhodnúť, či si ho kúpite. Čo musím veľmi veľmi pochváliť je rýchlosť doručenia. Boxík som mala už na druhý deň po obdržaní mailu. Ako vidíte balenie sa od toho prvého nijak nelíši :( Opäť krabička len na jedno použitie, označená nálepkou. Niežeby to vyzeralo úplne zle, ale v porovnaní s českými krabičkami krásy je rozdiel...ehm viditeľný. A v tomto ohľade mi to nepríde tak úplne fér, keď za rovnakú cenu jedna firma dokáže ponúknuť designovo oveľa krajšie a reprezentatívnejšie balenie na úrovni, ktoré si samo o sebe nájde neskoršie využitie. Oproti tomu MysteryBOX pôsobí neseriózne a lacno.


Čo je však vždy dôležitejšie ako balenie, je obsah. Tesne pred rozbaľovaním sa vo mne prebudilo moje detské ja plné zvedavosti. Uvedomila som si, že tá časť prekvapenia je vlastne to, čo sa mi na myšlienke beauty boxov pozdáva najviac. Bohužiaľ v tomto prípade neprišlo nadšenie, ale sklamanie. Nemôžem si pomôcť, no aj napriek tomu, že v krabičke boli sľúbené veci, niektoré detaily to jednoducho pokazili.

Na prvý pohľad bolo ťažké povedať, čo sa kde skrýva, ale ak mám byť úprimná, prvé, na čo som pomyslela bolo, že v tej malej taštičke musí byť niečo super, nejaké mydielko alebo niečo podobné.
Samozrejme, že nebolo :D


Boli to...tramtadadá...2 kadernícke štipce po 10centov za kus....Nemôžem tvrdiť, že si nezopínam vlasy, ale ja si napríklad aj fúkam nos a tiež nečakám hygienické vreckovky v krabičke krásy... Z tohto postu som sa dozvedela, že k nim mala byť pribalená aj jednorázová kozmetická čelenka. Úprimne som rada, že ju nemám, lebo by ma asi len viac znechutila :D A bohužiaľ to nie je jediná vec, pri ktorej je to tak.

Zoznam všetkých produktov. Tiež v inej "forme" ako je to u českých boxov, ale to ešte prežijem.


1.Freeman Papaya and Lime Shine Conditioner


Ako prvý uvádzajú už sľubovaný výrobok značky Freeman. V tomto prípade ma kondicionér potešil viac ako šampón, pretože tie mám momentálne otvorené tri a mám pocit, že ich nestíham veľmi objektívne zhodnotiť. Kondicionér moje zničené vlasy potrebujú viac ako veľmi a v kombinácii so značkou, ktorú som ešte neskúšala, ale je mi sympatická a plným balením sa naozaj nemôžem sťažovať. 400ml je až až, úplne by mi stačilo 250, ale ktovie, možno ma produkt tak očarí, že ho ani nebudem chcieť spotrebovať. Zatiaľ sa mi veľmi pozdáva svieža "šťavnatá" vôňa tropického ovocia.


2.Náramok šťastia


Čo ma ale najviac totálne úplne šokovalo bol produkt číslo 2, ktorý by som zaradila na posledné miesto v doplnkových navyše blbostičkách. Prvá vec, ktorú mi náramok evokoval boli darčeky k časopisu BRAVOgirl, nad ktorých kvalitou by sa ani nedalo polemizovať.Ja vlastne proti podobným náramkom nič nemám a ani nevylučujem, že si ho niekedy vezmem, pretože si viem predstaviť, že by sa mohol hodiť k nejakému supertruper športovo-uvoľneno letnému štýlu. V tomto som čudná a dokážem si obľúbiť veci, ktoré na prvý pohľad považujem za odporné. No to absolútne nič nemení na tom, že sa takáto vec do boxu nehodí a ak z nej bude skutočne nadšených 5% ľudí, čo si box objednalo, tak aj to bude podľa mňa veľa. Celkovo zachádzať do oblasti bižutérie v krabičke, od ktorej každý čaká hlavne kozmetické novinky mi príde minimálne "mimo mísu".


3.China Glaze 554 Paint the Town Red


Červená na nechtoch je nesmrteľná a myslím, že lak v takomto odtieni by nemal chýbať žiadnej žene. Môj bývalý hlavný červený je v stave nezastaviteľného hustnutia a tak ma v prípade laku China Glaze okrem značky potešil aj odtieň. Nikdy som nechápala ako niekto môže platiť za drahé laky značiek ako je táto alebo O.P.I keď existujú kvalitné lacnejšie varianty, ktoré častokrát aj viac kryjú. ( Pre mňa osobne je lakovanie už 3 vrstiev neskutočné utrpenie). Som preto rada, že mám možnosť vyskúšať tento lak a porovnať ho s tými lacnejšími. Je to plné, 14 ml balenie.4. Crema al Cioccolato Dolci Bellezze


Ohlasy na čokoládový krém na celulitídu v MysteryBOXe neboli úplne pozitívne. Ja som z tohoto výrobku naopak nadšená. Samozrejme nečakám, že ma zázračne zbaví celulitídy, ale spĺňa všetko, čo by podľa mňa vec v krabičke krásy spĺňať mala. Je to pre mňa nový produkt aj nová značka a balenie 2x15ml je na vyskúšanie celkom slušné. 


5.Sklenený pilník


Človek by povedal, že na pilníku, ktorý je považovaný za najkvalitnejší sa už nič nedá pokaziť. Ale ono sa dá :D Proti dievčenskému dizajnu nemám nič, ale ultra ružová s kamienkami, to je príliš gýčovité aj na mňa. Hlavné však je, že pilník spĺňa svoju funkciu, takže ten vzhľad mu kľudne odpustím. Príjemne ma prekvapila jeho veľkosť. Doteraz som používala "kabelkovú" verziu, tak verím, že tento sa stane n.1 v pilníkovaní nechtov doma.K produktom "navyše" patrí aj leštička nechtov, ktorú vidíte na fotke. Táto vec ma nijak neurazila, nenadchla, myslím, že pre ňu nájdem využitie.


Vzorka vône od Avonu je pre mňa opäť vec, ktorá sa do boxu nehodí. Jasné priznávam, mám radšej Oriflame, ale ani ten by som tam nedala. Nepovažujem tieto značky za menej známe alebo ťažko zohnateľné. Sama vôňa ma nijak neoslovila, ale musím priznať, že výdrž má celkom slušnú.

Hubky na make-up mám 2 asi ako kompenzáciu k jednému chýbajúcemu papierovému pilníku a tej jednorazovej čelenke :D Po pravde som aplikáciu s nimi ešte neskúšala, používam skôr štetec alebo prsty, ale novým veciam sa nebránim a celkom rada ich použijem.Poslednou vecičkou sú "nechtové ozdoby", ja by som ich nazvala glitrovým práškom a zhodou náhod mám presne rovnaký doma. Kúpila som si ho dávnejšie u číňana za symbolických 10-20 centov s úmyslom skúsiť nejaký nail art a odvtedy mi nepoužité ležia  v skrinke :D Tak snáď budem mať teraz motiváciu sa s nechtami trochu viac vyhrať.
____________________________________________________________________________

Suma sumárum z 10tich produktov, ktoré môj box obsahoval sú pre mňa novými a zaujímavými 3. Ak by som počítala pilníček, z ktorého mám tiež radosť tak 4. Ale to je už vec, ktorú si fakt nemám problém kúpiť aj sama v najbližšej drogérii. Za výhodnú cenu 6eur som relatívne s balíčkom spokojná. Čo ale majiteľky krabičiek za plnú cenu?
Tu podľa mňa prichádza hlavný problém celého MysteryBOXu

Vysvetlenie č.1

Totiž samozrejme môžeme veriť tomu, že box je len v začiatkoch a trochu mu trvá kým si získa spoluprácu s väčším počtom zaujímavých značiek. Tiež by sa dalo pochopiť to, že ak má byť tento projekt úspešný, ľudia ktorí ho tvoria sa musia "udržať v pluse" hlavne teraz, keď ešte nemajú toľko klientov. Na druhej strane sa však vynára otázka. Získajú si ich takýmto spôsobom? Myslím, že zvýhodnená cena balíčkov a rovnako súťaž o ne, ktorá prebieha na fb sú veľmi dobrými krokmi. Dokážu ale zachrániť to, že obsah boxu viacmenej vyzerá ako výpredajový balík? (tento pojem mám z komentára jednej užívateľky k článku, ktorý som Vám vyššie linkovala a príde mi veľmi výstižný)

Vysvetlenie č.2

Ono je to naozaj výpredajový balík. Nemôžem si pomôcť, ale celé to na mňa takto pôsobí. Hlavne prehnaná spolupráca s e-shopom www.svetzeny.sk . Síce je na sprievodnej kartičke uvedený len ako dodávateľ náramku šťastia, no na prekladovom lístku vzadu na kondicionéri som ho našla tiež. Na oficiálnej stránke kondicionér Papaya and Lime vyzerá takto . Hmm žeby staré balenie? A zbavovanie sa nepredaných zásob? Rovnako pri Dolci Belleze je uvedený dodávateľ VO (veľko obchod?) kozmetiky,Ke. Na stránke mysteryBOXu už nájdete konkrétnejšiu informáciu - tu . Vidíte firmu, ktorá produkt dodala? Ktorá v minulom vydaní dodala aj sprchový gél, špirálu+odličovač, umelé riasy...Ktorá čisto náhodou ponúka na svojom e-shope hodné množstvo Avon produktov? A ktorú som si našla na dodacom liste ako odosielateľa boxu? Celé to na mňa pôsobí tak, že mysteryBOX spolupracuje primárne s jedným e-shopom, ktorý ho v skutočnosti aj vlastní. A nie priamo s rôznymi značkami tak, ako by to malo byť.

Aký máte na toto všetko názor Vy? Boli by ste s boxom spokojní a ani neriešili dodávateľov? 10 komentárov:

 1. Keby tam nechali kondicionér a lak od China glaze a ostatok nahradili niečím lepším určite by to potom zato stálo..takto to bohužiaľ ozaj vyzerá tak všelijak..nechcem to uraziť ale ostatné produkty vyzerajú naozaj ako nejaké vzorky/darčeky z časopisu..

  Nius07

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tiež to tak nejak vidím. Menej je jednoducho niekedy viac. Pár vzoriek nejakých kvalitnejších značiek. Kľudne minibalenia a kľudne by produktov v boxe nemuselo byť 10 a pôsobil by určite lepšie.

   Odstrániť
 2. Velmi dobra recenzie a zaujimavy pohlad, paci sa mi, take investigatívne :) Mozno mas aj pravdu :) ďakujem za link, tvoja recenzia je už druhá, ktorú som čítala na marcový a je to síce lepšie, ale .... :) chápeme sa, však :) No som zvedavá, kam pôjdu a snáď sa k nim tieto spätné väzby dostanú! a sledujem ťa, páči sa mi tu!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, som veľmi rada, že ťa to tu zaujalo :) Čo sa týka boxu, som veľmi zvedavá na ďalšie vydania a recenzie. Myslím, že pravda sa ukáže aj sama. Ale ja už pravdepodobne objednávať nebudem :D

   Odstrániť
 3. Odpovede
  1. to be honest I was not so excited about them :D

   Odstrániť
 4. Nice post!!! thank you so much for your visit! I follow you with GFC and Bloglovin!
  Have a good week! and my like in bloglovin for you too!!!:)))

  Besos, desde España, Marcela♥

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Fuha, minimalne esteticky to je dost zle oproti tym ceskym..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. na mňa to celé pôsobí neseriózne a myslím, že ich snaha zarobiť je až do neba volajúca :D

   Odstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...